HOME

FALL SPORTS
   
Cross Country
    Field Hockey
   
Football
    Golf
    Girls Soccer
    Boys Soccer
    Girls Tennis
    Volleyball

   
WINTER SPORTS
    Boys Basketball
    Girls Basketball
    Bowling 
    Gymnastics
    Ice Hockey
    Boys Swimming
    Girls Swimming
    Wrestling

    
SPRING SPORTS
    Baseball
    Softball
    BoysTennis
    Track

SOUTHWEST DISTRICT
    Minutes
    Posting Page
    Tournament Mgrs.
    Sport Calendar

    SWD State Champs

ABOUT US
   
Board Members
    Board Calendar

 
LINKS
    OHSAA
    Central District
    East District
    Northeast District
 
    Northwest District
    Southeast District


2016 Boys & Girls Golf Calendar

First Day of Coaching:  August 1, 2016
Season Begins:  August 5, 2016
Season Ends: October 29, 2016

Sectionals:  Divisions II & III - September 26 - October 1, 2016
Sectionals:  Division I - October 3 - 8, 2016

Districts:  Divisions II & III - October 3 - 8, 2016
Districts:  Division I - October 10 - 15, 2016

State:  Div. II Boys & Girls State - October 14 - 15, 2016, OSU & NorthStar, Sunbury
State:  Div. III Boys - October 14 - 15, 2016, OSU & NorthStar, Sunbury
State:  Div. I Boys & Girls State - October 21 - 22, 2016, Ohio State

View 2016 Golf Rules & Regulations (Posted 7-13-16)
 

2016 BOYS AND GIRLS GOLF TEAMS
\


Division I Boys
 
Division II Boys
Rev. 8-16-16
Division III Boys
Rev. 8-10-16

Division I Girls
 
Division II Girls
Rev. 8-21-16
 

 


View Southwest District Golf Records 1974 - Present  (Updated 9-20-15)
 


2016 BOYS GOLF SECTIONAL TOURNAMENTS

Division I

Division II

Division III

Cincinnati West
Miami Whitewater Golf Course
Wednesday, October 5, 8:30 a.m.
Rain date:  Thursday, October 6


Cincinnati
Sharon Woods Golf Course
Thursday, September 29
Rain date:  Friday, September 30

View HISTORY
(Qualifiers)
Posted 9-20-15
 


Arcanum
Beechwood Golf Course
Tuesday, September 27
Rain date:  Friday, September 30


View HISTORY
(Qualifiers)


Cincinnati East
Glenview Golf Course
Tuesday, October 4
Rain date:  Wednesday, October 5

View HISTORY
(Qualifiers)
Posted 9-20-15
 


Dayton

Pipestone Golf Course
Wednesday, September 28
Rain date:  Thursday, September 29


Greenville

Turtlecreek Golf Club
Tuesday, September 27
Rain date:  Wednesday, September 28


Dayton
Yankee Trace Golf Course
Monday, October 3
Rain date:  Tuesday, October 4

 


Springfield

Reid Park
Tuesday, September 27
Wednesday, September 28


Indian Springs
Walden Ponds Golf Club

Tuesday, September 27, 8:30 a.m.
Rain date:  Friday, September 30


Springfield

Reid Park
Tuesday, October 4
Rain date:  Wednesday, October 5
 

2016 BOYS GOLF DISTRICT TOURNAMENTS
Beavercreek & Glenview Golf Courses

Division I District
Beavercreek Golf Club
Thursday, October 13
Rain date:  Friday, October 14


Division II District
Glenview Golf Club
Friday, October 7
Rain date:  Monday, October 10
 


Division III District
Beavercreek Golf Club

Thursday, October 6
Rain date:  Monday, October 10

 

 

2016 GIRLS GOLF SECTIONAL TOURNAMENTS
 

Division I

Division II

 


Dayton

Yankee Trace Golf Course
Wednesday, October 5
Rain date:  Thursday, October 6
Rev. 8-20-16
 


Dayton/Versailles
Stillwater Valley Golf Course
Wednesday, September 28
Rain date:  Thursday, September 29

 


Cincinnati - Open Draw
Hamilton Elks Golf Club
Monday, October 3, 8:30 a.m.
Rain date:  Tuesday, October 4

Walden Ponds Golf Club
Wednesday, October 5, 8:30 a.m.

.


Cincinnati

Hamilton Elks Golf Club
Monday, September 26, 8:30 a.m.
Rain date:  Tuesday, September 27


 


 


Xenia

WGC Golf Course
Monday, September 26
Rain date:  Thursday, September 29
 


 

2016 GIRLS GOLF DISTRICT TOURNAMENTS
Glenview & Pipestone Golf Courses


Division I District
Glenview Golf Club
Tuesday, October 11
Rain date:  Wednesday, October 12
 


Division II District
Pipestone Golf Course
Wednesday, October 5
Rain date:  Thursday, October 6
 

 

2016 Golf Tournament Managers

Tournament Managers contact information is listed below with team listings.

BOYS GOLF
Division I, Cincinnati West - Miami Whitewater Golf Course - Gary Baumgartner, 513-594-6154, gb@baumspage.com
Division I, Cincinnati East - Glenview Golf Course - Tim Tilton, 513-317-9694, timtilton6@icloud.com
Division I, Centerville - Yankee Trace Golf Course - Gene Eyler, C:  937-336-2333; H:  937-456-6322, eeyler@woh.rr.com
Division I, Springfield - Reid Park North - Jim Rolfes, 937-399-0658, jimrolfes12@gmail.com

Division II, Cincinnati - Sharon Woods Golf Course - Tim Tilton,  513-317-9694, timtilton6@icloud.com
Division II, Dayton - Pipestone Golf Course - Mike Akers, C: 937-238-5048; H: 937-533-2135, coachakers46@yahoo.com
Division II, Springfield, Reid Park North- Jim Rolfes, 937-399-0658, jimrolfes12@gmail.com

Division III, Arcanum - Beechwood Golf Course - Ashley Johnson, W: 937-947-1328; C: 937-216-5549, ashley_johnson@darke.k12.oh.us
Division III, Greenville - Turtlecreek Golf Club - Jim Gray, C:  937-824-0579, jim_gray@darke.k12.oh.us
Division III, Indian Springs - Walden Pond Golf Club - Gary Baumgartner, 513-594-6154, gb@baumspage.com

GIRLS GOLF
Division I, Centerville - Yankee Trace Golf Club - Jen Lohmeyer, C: 937-474-3083; H: 937-293-3868, jen.lohmeyer@gmail.com
Division I, Hamilton - Hamilton Elks - Gary Baumgartner, 513-594-6154, gb@baumspage.com
Division I, Indian Springs, Walden Pond Golf Club - Ben Tilton, 513-886-2342, tilton.ben@gmail.com

Division II, Versailles, Stillwater Valley Golf Course - Ashley Johnson, W: 937-947-1328; C: 937-216-5549, ashley_johnson@darke.k12.oh.us
Division II, Xenia - WGC Golf Course - Mike Akers, 937-238-5048, coachakers46@yahoo.com
Division II, Hamilton - Hamilton Elks - Gary Baumgartner, gb@baumspage.com

DISTRICTS - BOYS GOLF

Divisions I & III - Beavercreek Golf Club - Tim Tilton, 513-317-9694, timtilton6@icloud.com
Division II - Glenview Golf Course - Tim Tilton, 513-317-9694, timtilton6@icloud.com

DISTRICTS - GIRLS GOLF
Division I - Glenview Golf Course - Tim Tilton, 513-317-9694, timtilton6@icloud.com
Division II - Pipestone Golf Course - Mike Akers, 937-238-5048, coachakers46@yahoo.com


SOUTHWEST DISTRICT 2016 BOY’S GOLF

DIVISION I SECTIONAL TOURNAMENT – October 3 – 8, 2016

SITES: CINCINNATI WEST, CINCINNATI EAST, DAYTON & SPRINGFIELD

CINCINNATI WEST - MIAMI WHITEWATER GOLF COURSE
8801 Mt. Hope Rd., Harrison 45030
Wednesday, October 5, 2016, 8:30 a.m. (Rain date, Thursday, October 6, 2016, 8:30 a.m.)
Gary Baumgartner, Mgr.,. 3811 Fisher Avenue, Middletown, 45042.
Home Phone: 513-424-6201. Cell Phone: 513-594-6154.
E-mail:
gb@baumspage.com

SCHOOLS: Colerain, Elder, Fairfield, Hamilton, Harrison, LaSalle, Northwest, Oak Hills, Princeton, Ross, St. Xavier, Talawanda, Walnut Hills, Winton Woods. (14)

CINCINNATI EAST – GLENVIEW GOLF COURSE
10965 Springfield Pike, Cincinnati 45246
Tuesday, October 4, 2016 (Rain date, Wednesday, October 5, 2016)
Tim Tilton, Mgr., 938 Ligorio Ave., Cincinnati 45218.
Home Phone: 513-825-6278. Cell Phone: 513-317-9694
E-mail:
timtilton6@icloud.com

SCHOOLS: Amelia, Anderson, Archbishop Moeller, Glen Este, Goshen, Kings, Lakota East, Lakota West, Little Miami, Loveland, Mason, Milford, Sycamore, Turpin, Western Brown. (15)

DAYTON – YANKEE TRACE GOLF COURSE
10000 Yankee Street, Centerville, 45458
Monday, October 3, 2016, 9:00 a.m. (Rain date, Tuesday, October 4, 2016)
Gene Eyler,
213 Hillcrest Drive, Eaton, 45320
Home Phone: 937-456-6322. Cell Phone: 937-336-2333;
E-mail:
eeyler@woh.rr.com

SCHOOLS: Butler, Carroll, Centerville, Edgewood, Franklin, Kettering Fairmont, Lebanon, Miamisburg, Middletown, Northmont, Springboro, Thurgood Marshall, Wayne, West Carrollton. (14)

SPRINGFIELD – REID PARK NORTH
1325 South Bird Rd., Springfield 45503
Tuesday, October 4, 2016 (Rain date, Wednesday, October 5, 2016)
Jim Rolfes, Mgr., 718 W. Home Road, Springfield, 45504.
Home Phone: 937-399-0658.
E-mail:
jimrolfes12@gmail.com

SCHOOLS: Beavercreek, Bellbrook, Bellefontaine, Fairborn, Greenville, Piqua, Sidney, Springfield, Stebbins, Tecumseh, Tippecanoe, Troy, Wilmington, Xenia. (14)

Division I Sectionals will qualify four (4) teams and the four (4) individual low scorers not on a qualifying team to the District Tournament at Beavercreek Golf Club, Thursday, October 13, 2016.

DIVISION I DISTRICT TOURNAMENT - BEAVERCREEK GOLF CLUB
2800 New Germany Trebein Road, Beavercreek, 45432
Thursday, October 13, 2016, 9:00 a.m (Rain date, Friday, October 14, 2016)
Tim Tilton, Mgr. 938 Ligorio Ave., Cincinnati 45218.
Home Phone: 513-825-6278. Cell Phone: 513-317-9694
E-mail:
timtilton6@icloud.com

District will qualify three (3) teams and the three (3) individual low scorers not on a qualifying team to the State Tournament, October 21 - 22, 2016.

DIVISION II SECTIONAL TOURNAMENT – September 26 – October 1, 2016

CINCINNATI – SHARON WOODS GOLF COURSE
11355 Swing Road, Cincinnati, 45241
Thursday, September 29, 2016, 8:30 a.m. first tee-time. (Rain date Friday, September 30, 2016)
Tim Tilton, Mgr., 938 Ligorio Ave., Cincinnati 45218.
Home Phone: 513-825-6278. Cell Phone: 513-317-9694.
E-mail:
timtilton6@icloud.com

SCHOOLS: Archbishop McNicholas, Batavia, Bethel-Tate, Cincinnati Hills Christian Academy, Clermont Northeastern, Finneytown, Indian Hill, Madeira, Mariemont, New Richmond, Norwood, Reading, Roger Bacon, Summit Country Day, Taylor, Wyoming. (16)

DAYTON – PIPESTONE GOLF COURSE
4344 Benner Road, Miamisburg, 45342
Wednesday, September 28, 2016 (Rain date, Thursday, September 29, 2016)
Mike Akers, Mgr., 66 Whisper Way, Eaton, 45320.
Home Phone: 937-533-2135
. Cell Phone:  937-238-5048.
E-mail:   coachakers46@yahoo.com

SCHOOLS: Archbishop Alter, Badin, Bishop Fenwick, Brookville, Carlisle, Chaminade Julienne, Clinton-Massie, Dunbar, East Clinton, Eaton, Madison Senior, Monroe, Oakwood, Ponitz CTC, Preble Shawnee, Stivers, Valley View, Versailles. (18)

SPRINGFIELD – REID PARK NORTH
1325 South Bird Rd., Springfield 45503
Tuesday, September 27, 2016 (Rain date Wednesday, September 28, 2016)
Jim Rolfes, Mgr., 718 W. Home Rd., Springfield, 45504.
Home Phone: 937-399-0658.
E-mail:
jimrolfes12@gmail.com

SCHOOLS: Anna, Benjamin Logan, Blanchester, Graham, Greeneview, Greenon, Indian Lake, Kenton Ridge, Meadowdale, Miami East, Milton-Union, Northeastern, Northridge, Northwestern, Shawnee, Urbana, Waynesville, West Liberty-Salem. (18)

Division II Sectionals will qualify four (4) teams and the four (4) individual low scorers not on a qualifying team to the District Tournament at Glenview Golf Course, Friday, October 7, 2016 (Rain date, Monday, October 10, 2016).

DIVISION II DISTRICT TOURNAMENT - GLENVIEW GOLF COURSE
10965 Springfield Pike, Cincinnati 45246
Friday, October 7, 2016 (Rain date Monday, October 10, 2016)
Tim Tilton, Mgr., 938 Ligorio Ave., Cincinnati, 45218.
Home Phone: 513-825-6278. Cell Phone: 513-317-9694.
E-mail:
timtilton6@icloud.com

District will qualify three (3) teams and the three (3) individual low scorers not on a qualifying team to the State Tournament, October 14 – 15, 2016.

DIVISION III SECTIONAL TOURNAMENT - September 26 – October 1, 2016

INDIAN SPRINGS – WALDEN POND GOLF CLUB
6090 Golf Club Lane, Indian Springs, 45011
Tuesday, September 27, 2016, 8:30 a.m. (Rain date Friday, September 30, 2016)
Gary Baumgartner, Mgr.,. 3811 Fisher Avenue, Middletown, 45042.
Home Phone: 513-424-6201. Cell Phone: 513-594-6154.
E-mail:
gb@baumspage.com

SCHOOLS: Cedarville, Cincinnati Christian, Cincinnati Country Day, Felicity-Franklin, Georgetown, Miami Valley, Middletown Christian, Purcell Marian, Ripley Union-Lewis, Seven Hills, Southeastern, Williamsburg, Xenia Christian, Yellow Springs. (14)

ARCANUM – BEECHWOOD GOLF COURSE
1476 State Route 503, Arcanum, 45304
Tuesday, September 27, 2016 (Rain date Friday, September 30, 2016)
Ashely Johnson, Franklin Monroe H.S., 8591 Oakes Road, PO Box 78, Pitsburg, 45358.
Home Phone: 937-593-9843. Work Phone: 937-947-1328; Cell Phone: 937-216-5549,
E-mail:
ashley_johnson@darke.k12.oh.us


SCHOOLS:
Botkins, Dayton Christian, Dixie, Fairlawn, Fort Loramie, Franklin Monroe, Houston, Jackson Center, Lehman Catholic, Mechanicsburg, Riverside, Russia, Triad, Twin Valley South. (14)

GREENVILLE – TURTLECREEK GOLF CLUB
6545 US Rt. 36 East, Greenville, 45331
Tuesday, September 27, 2016, 9:00 a.m. (Rain date Wednesday, September 28, 2016)
Dave Gray, Mgr., 102 Autumnwood Court, Greenville, 45331.
Home Phone: 937-548-4259. Cell Phone: 937-423-9846.
E-mail:
sgdg69@gmail.com

SCHOOLS: Ansonia, Arcanum, Bethel, Bradford, Catholic Central, Covington, Emmanuel Christian, Mississinawa Valley, National Trail, Newton, Tri-County North, Tri-Village, Troy Christian. (13)

Division III Sectional will qualify four (4) teams and the four (4) individual low scorers not on a qualifying team to the District Tournament at Beavercreek Golf Club, Thursday, October 6, 2016.

DIVISION III DISTRICT TOURNAMENT – BEAVERCREEK GOLF CLUB
2800 New Germany Trebein Road, Beavercreek, 45432
Thursday, October 6, 2016 (Rain date, Monday, October 10, 2016)
Tim Tilton, Mgr., 938 Ligorio Ave., Cincinnati, 45218.
Home Phone: 513-825-6278. Cell Phone: 513-317-9694.
E-mail:
timtilton6@icloud.com

District will qualify two (2) teams and the two (2) individual low scorers not on a qualifying team to the State Tournament, October 14 - 15, 2016.

Rev. 7-2-16


Rev. 8-17-16:  Added Southeastern to Division II Girls Golf at WGC.

SOUTHWEST DISTRICT 2016 GIRL’S GOLF

 DIVISION I SECTIONAL TOURNAMENT – October 5 – 10, 2015

 SITES:  DAYTON YANKEE TRACE GOLF COURSE AND HAMILTON ELKS / INDIAN SPRINGS WALDEN POND

DAYTON – YANKEE TRACE GOLF COURSE
100 Yankee Street, Centerville, 45458
Wednesday, October 5, 2016, 9:00 a.m. (Rain date Thursday, October 6, 2016) Rev. 8-20-16
Jen Lohmeyer, Mgr.
C: 937-474-3083; H: 937-293-3868, jen.lohmeyer@gmail.com
   

SCHOOLS:  Beavercreek, Bellbrook, Butler, Centerville, Fairborn, Greenville, Kettering Fairmont, Miamisburg, Northmont, Oakwood, Piqua, Ponitz, Springfield, Stivers, Tippecanoe, Troy, Wayne, West Carrollton, Xenia.  (19)

 OPEN DRAW - HAMILTON ELKS and INDIAN SPRINGS – WALDEN POND GOLF CLUB

HAMILTON ELKS GOLF CLUB
4444 Hamilton-Middletown Road, Hamilton, 45011
Monday, October 3, 2016, 8:30 a.m. (Rain date, Tuesday, October 4, 2016, 8:30 a.m.).
Gary Baumgartner, Mgr., 3811 Fisher Avenue, Middletown, 45042
Cell Phone:  513-594-6154.  Home Phone:  513-424-6201. 
E-mail: 
gb@baumspage.com

INDIAN SPRINGS – WALDEN PONDS GOLF CLUB
6090 Golf Club Lane, Indian Springs, 45011
Wednesday, October 5, 2016, 8:30 a.m.
Ben Tilton, Mgr., 10518 Knollview Drive, Cincinnati, 45241. 
Cell Phone:  513-886-2342. 
E-mail: 
Tilton.ben@gmail.com

SCHOOLS:  Amelia, Anderson, Colerain, Edgewood, Fairfield, Franklin, Hamilton, Harrison, Kings, Lakota East, Lakota West, Lebanon, Little Miami, Loveland, Mason, McAuley, Middletown, Milford, Mother of Mercy, Mount Notre Dame, Northwest, Oak Hills, Princeton, Ross, Seton, Springboro, St. Ursula, Sycamore, Turpin, Ursuline Academy, Walnut Hills, Wilmington, Winton Woods.  (33)

Each sectional will qualify four (4) teams and the four (4) individual low scorers not on a qualifying team to the District Tournament at Glenview Golf Club, Tuesday, October 11, 2016 (Rain date Wednesday, October 12, 2016).

INDIAN SPRINGS AND HAMILTON ELKS SECTIONALS
Per the decision of the Southwest District Athletic Board, all teams in Division I (Cincinnati area) will be seeded and given a choice based on seed to place themselves at one of two sites:  Hamilton Elks or Indian Springs.  Voting materials will be emailed to Athletic Directors who will distribute to the golf coach prior to the tournament managers meeting on Sunday, September 18, 2016, 2:00 p.m.  This will enable each coach to submit a ballot before Saturday, September 17, 2016, 12:00 p.m. NOON.  The manager will distribute in either written form or a spreadsheet, the tally of all votes on Sunday, September 18, 2016.  All ties will be broken prior to the team placing themselves. 

By board action, starting with the 2011-2012 tournaments, the coach can not vote for his school in the seeding process, and the highest and lowest votes for each school will be dropped before the final tabulation.  By board action, starting with the 2013 spring tournaments, a coach that does not vote in a bracketed tournament loses his highest score, second highest score, and lowest score prior to final calculation. 

Once that the seeds are determined, the seeds will select their tournament in order of seed, placing themselves at either site:  Hamilton Elks or Indian Springs.  The first seeded team will select followed by the second team.  Any team may choose to pass, and if they do, the next seeded team will be given the choice to place themselves.  After a seeded team places themselves, the seeded team that passed will be given a chance to place themselves.  This process will continue until all teams are placed.

Any team that does not show at the tournament placement meeting will be assigned last.  Any school that does not submit a ballot by Saturday, September 17, 2016, noon, will not be permitted to vote at a later time.  Any school that does not meet voting requirements but does attend the placement meeting, will receive the votes that the school received for seeding purposes and will be seeded accordingly.  If a coach is late for the seed meeting and has missed his opportunity to select his site, his absence will be considered as a pass, and will be given an opportunity to select once he is in attendance.  If more than one coach does not show up, the tournament manager will flip a coin to determine the order of assignment to a tournament.

DIVISION I DISTRICT TOURNAMENT – GLENVIEW GOLF CLUB
10965 Springfield Pike, Cincinnati, 45246
Tuesday, October 11, 2016 (Rain date Wednesday, October 12, 2016)
Tim Tilton, Mgr., 938 Ligorio Avenue, Greenhills, 45218
Cell phone:  513-317-9694.    Home Phone:  513-825-6278. 
E-mail: 
timtilton6@icloud.com

District will qualify three (3) teams and three (3) individual low scorers not on a qualifying team to the State Tournament, October 21 - 22, 2016. 


Rev. 8-21-16:  All Division II sites have changes.

DIVISION II SECTIONAL TOURNAMENT – September 28 – October 3, 2015

SITES:  VERSAILLES STILLWATER, XENIA WGC, & HAMILTON ELKS

VERSAILLES - STILLWATER VALLEY  GOLF CLUB
9235 Seibt Road, Versailles
Wednesday, September 28, 2016, 9:00 a.m. (Rain date Thursday, September 29, 2016)
Ashley Johnson, Franklin Monroe H.S., 8591 Oakes Road, PO Box 78, Pitsburg, 45358.
Home Phone:  937-593-9843.  Work Phone:  937-947-1328.  Cell Phone:  937-216-5549. 
E-mail: 
Ashley_johnson@darke.k12.oh.us

SCHOOLS:  Arcanum, Bellefontaine, Benjamin Logan, Covington, Fort Loramie, Franklin Monroe, Indian Lake, Miami East, National Trail, Newton, Riverside, Russia, Tri-County North, Tri-Village, Triad, Versailles.   (16)

XENIA – WGC GOLF COURSE
944 Country Club Drive, Xenia, 45385
Monday, September 26, 2016 (Rain date Thursday, September 29, 2016)
Mike Akers, Mgr., 66 Whisper Way, Eaton, 45320.
Cell Phone:  937-238-5048; Home Phone: 937-533-2135.
E-mail:   coachakers46@yahoo.com

SCHOOLS:  Archbishop Alter, Carlisle, Carroll, Catholic Central, Chaminade Julienne,  East Clinton, Eaton, Georgetown, Graham, Greenon, Greeneview, Kenton Ridge,  Meadowdale, Mechanicsburg, Miami Valley School, Northeastern, Northwestern, Shawnee, Southeastern, Thurgood Marshall, Urbana, Williamsburg, XLC (Xenia Legacy Christian).  (23)

HAMILTON ELKS GOLF CLUB
4444 Hamilton-Middletown Road, Hamilton, 45011
Monday, September 26, 2016, 8:30 a.m.; (Rain date Tuesday, September 27, 2016, 8:30 a.m.)
Gary Baumgartner, Mgr., 3811 Fisher Avenue, Middletown, 45042. 
Cell Phone:  513-594-6154.  Home Phone:  513-424-6201.
E-mail: 
gb@baumspage.com

SCHOOLS:  Archbishop McNicholas, Badin, Batavia, Bethel-Tate, Bishop Fenwick, Cincinnati Country Day, Cincinnati Hills Christian, Clermont Northeastern, Clinton-Massie, Felicity-Franklin, Indian Hill, Middletown Christian, Monroe, New Richmond, Reading, Seven Hills, Summit Country Day, Taylor, Waynesville, Wyoming.  (20)

Each sectional will qualify four (4) teams and the four (4) individual low scorers not on a qualifying team to the District Tournament at Pipestone Golf Course, Wednesday, October 5, 2016.

DIVISION II DISTRICT TOURNAMENT – PIPESTONE GOLF COURSE
4344 Benner Road, Miamisburg, 45342
Wednesday, October 5, 2016, 8:30 a.m. tee times; (Rain date Thursday, October 6, 2016)
Mike Akers, Mgr., 66 Whisper Way, Eaton, 45320. 
Cell Phone:  937-238-5048.  Home Phone:  937-533-2135.  .  
E-mail: 
coachakers46@yahoo.com

District will qualify three (3) teams and three (3) individual low scorers not on a qualifying team to the State Tournament, October 14 - 15, 2016.

 Rev. 8-17-16